محاکمه در سینما

by |ZN| blog

بعد از یک سال سینما نرفتن بالاخره هفته پیش برای فیلم مستر کیمیایی به سینما رفتم.البته دلیل اصلیم فقط محض بازی فروتن بود.
جدا فکر نمی کنم هیچ فیلم خارجی همچین مسخره بازی هایی برای اسامی بازیگرانش داشته باشه که ما اینقدر در سینمای خودمون و شاید خیلی بیشتر در سریال های خودمون داریم.مثلا اومده در تیتراژ آغازی فیلم اسم بازیگران رو اینجور نوشته…اول که شاه پسر خودش،بعد نوشته،ستاره ها(!!!) که نیکی کریمی و فروتن هستن بعد یه دفعه دیگه نوشته،با حضور،یه دفعه دیگه نوشته با معرفی….
که چی آخه واقعا! یعنی جدا بازیگران ما فکر میکنن جایگاه اسمشون اینقدر مهمه! یا ما نمی تونیم تشخیص بدیم که این خانوم ستاره توی این فیلم هیچ بازی ستاره ای به نمایش نذاشته و اون آقای هنرپیشه که اسمش آخر همه اومده،یکی از قویترین کارهاش رو تونسته اینجا به اجرا بذاره! در کل باید بگم این فیلم هم مثل تمام فیلم های کیمیایی بود شاید حتی ضعیفتر و جایگاه هنرپیشه ها هم اصلا درست چیده نشده بود،مثل اینکه میخواسته به زور یه فیلمی با نقش اول بودن تک پسرش به اجرای عموم بذاره و در این بین حتما از حضور فروتن و کریمی و مخصوصا حامد بهداد هم استفاده کنه! و برای اینکه در این کار خیلی منحصر به فردتر هم جلوه کنه کل فیلم رو -سیاه سفید نه چون زودتر از اون پوراحمد این کار رو کرده-با رنگ sepia به اکران گذاشته!
خب،تنها ویژگی که داشت دیدن سینمای پردیس ملت بود که میشه گفت واقعا فضای خیلی خوبی بود،یه قسمت گالری هنر هم داشت که خیلی جالب بود.اصلا خیلی وقت بود که میخواستم برای عکاسی به پارک ملت برم،مخصوصا اینکه دقیقا هفت سال بود که نرفته بودم!

Photo via: *Cinnamon

Advertisements